Як встановити VPN і обходити блокування. П’ять надійних сервісів

Якщо ви ще не навчилися обходити блокування сайтів, ми публікуємо коротку і зрозумілу інструкцію по установці VPN-сервісів для пристроїв користувачів.

VPN

Що таке VPN?

VPN розшифровується як Virtual Private Network. Це технологія, що дозволяє створювати віртуальну приватну мережу. Сильно спрощуючи, вона створює пряме захищене з’єднання між двома хостами (точками) мережі. Так як одна з точок може перебувати на території іншої країни, одна з корисних функцій VPN – обхід блокування.

Ще простіше? Це як би «тунель», який дозволяє вам «вилізти» в інтернеті в іншій географічній точці. Пристрій, підключений через VPN, буде віртуально перебувати не в Росії, а в Німеччині, Швеції, Чехії, Австрії, США – де завгодно. Відповідно, обмеження на нього поширюватися не будуть.

VPN потрібен тільки для обходу блокування?

Ні, можна сказати, що це – побічна функція (яка, втім, тепер стає чи не основною). Але взагалі-то VPN використовується в першу чергу для безпеки з’єднань. У тому числі VPN активно використовують корпоративні і державні структури для об’єднання різних офісів в одну загальну мережу. Крім того, фахівці радять під’єднуватися до будь-яких публічних Wi-Fi-мереж тільки з включеним VPN.

В цілому VPN-сервіси забезпечують вам анонімність (вони не записують ваші дії в інтернеті), шифрують трафік і взагалі роблять користування інтернетом безпечніше.

Як встановити VPN? Це складно? Це дорого?

Це нескладно, впорається будь-хто. Послуги VPN надають різні сервіси (список нижче), вам досить вибрати будь-який з них, зареєструватися, ввести дані карти і встановити на свої пристрої потрібні програми. При установці додаток попросить внести автоматичні зміни в налаштування вашого пристрою – потрібно буде погодитися. Потім ви просто можете відкривати додаток і включати і вимикати VPN, коли необхідно. Взагалі, можна тримати VPN включеним весь час.

Читайте також  Що таке обліковий запис і як його можна створити?

Є безкоштовні VPN, але, як правило, в них обмежена щоденне або щомісячне кількість трафіку (і можуть бути інші обмеження). Краще користуватися одним з платних сервісів – він буде працювати швидше і надійніше. Варто приблизно 60 до 100 доларів в рік (приблизно 3,5 – 6 тисяч рублів). Залежно від плану оплати гроші з вашої картки будуть списуватися раз на місяць або раз на рік (другий варіант зазвичай набагато вигідніше).

Два скріншота додатки VyprVPN на iOS. Зліва – екран поточного з’єднання (підключення через австрійський сервер). Праворуч – список доступних для з’єднання серверів (чим менше цифра в лівій колонці, тим швидше буде працювати інтернет)

Більшість сервісів дозволяють використовувати кілька пристроїв одночасно на одному акаунті (як правило, від трьох до шести залежно від сервісу). Тобто ви можете підключити через один і той же VPN-сервіс свій телефон, планшет, домашній і робочий комп’ютери, а може бути, навіть пристрої родичів. Перераховані тут VPN-сервіси підтримують більшість розповсюджених пристроїв і операційних систем (зрозуміло, iOS, Android, Windows і Mac в їх числі). Багато VPN-сервіси можна налаштувати прямо на роутері, щоб, наприклад, весь домашній або офісний трафік йшов через VPN-з’єднання.

Ось кілька хороших, перевірених сервісів, які можна рекомендувати. Клікнувши на посилання, ви потрапите на сайт сервісу, де знайдете посилання на реєстрацію і всі додатки.

Як правило, є різні тарифні плани, які залежать від кількості одночасних з’єднань і додаткових опцій (наприклад, хмарних сховищ). У цьому переліку ми наводимо найдешевші плани.

VyperVPN

Ціна: від 60 доларів в рік

Кількість одночасних з’єднань: до трьох

NordVPN

Ціна: від 40 доларів в рік

Кількість одночасних з’єднань: до шести

TunnelBear

Ціна: від 60 доларів в рік (є і безкоштовна версія з обмеженою кількістю трафіку)

Читайте також  Колонтитул в Word - все про колонтитули

Кількість одночасних з’єднань: до п’яти

ExpressVPN

Ціна: від 80 доларів в рік

Кількість одночасних з’єднань: до трьох

IPVanishVPN

Ціна: від 80 доларів в рік

Кількість одночасних з’єднань: до п’яти

VPN сповільнить роботу інтернету?

Так, але незначно. Як правило, VPN-сервіс автоматично підключається через найшвидший сервер. Правда, іноді такий знаходиться на території Росії, тому обійти блокування вам це не допоможе. В такому випадку можна вручну вибрати інший швидкий сервер в спеціальному меню. Потрібно орієнтуватися на мінімальне значення затримки в мілісекундах. При підключенні до швидкого сервера ви, швидше за все, навіть не помітите, що у вас підключений VPN, в тому числі при перегляді відео.

Які проблеми можуть бути при роботі VPN?

Іноді через VPN-підключення можуть погано працювати деякі сервіси. На мобільних пристроях, буває, виникають проблеми з визначенням геопозіціі – наприклад, у нас були труднощі з викликом Uber. Можуть не працювати стрімінговие сервіси типу Netflix. Але в цілому в нинішніх умовах підключення по VPN через іноземний сервер, швидше за все, навіть зробить вашу роботу в інтернеті більш стабільною, так як на вас не будуть поширюватися блокування мільйонів IP.

А якщо щось не працює c VPN, його завжди можна вимкнути.

Хіба VPN не заборонений? Це законно?

Використовувати VPN в Україні не заборонено законом. Ніяких санкцій для простих користувачів сьогодні не передбачено.

Я все одно не знаю, який сервіс вибрати. Ви які використовуєте?

Співробітники редакції Blogchain використовують  NordVPN . Користуємося багато років, всім задоволені.

Степан Лютий

Обожнюю технології в сучасному світі. Хоча частенько і замислююся над тим, як далеко вони нас заведуть. Не те, щоб я прям і знаюся на ядрах, пікселях, коллайдерах і інших парсеках. Просто приходжу в захват від того, що може в творчому пориві вигадати людський розум.

Вам також сподобається...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *