Навіщо люди беруть кредити?

За новими даними НБУ, наприкінці 2018 року банки продовжували активно кредитувати населення. За IV квартал чисті гривневі кредити фізичним особам зросли на 6,7%, а за повний рік — на 34%. Найвищі темпи зростання зафіксовано у приватних (+54,2% р/р) та державних банках (+49,0% р/р).


За даними фінансових аналітиків українці беруть кредити з таких причин:
42 % кредитів береться для того, щоб зробити ремонт квартири або будинку.
12 % для оплати послуг. Сюди входить медична допомога, освіта, відпочинок і т.д.
10 % - покупка техніки. Як правило, це побутова, комп'ютерна, теле-, аудіо та відеотехніка, телефони та ін.
7 % населення беруть гроші для покриття кредитів в іншому банку та для повернення інших боргів.
Тільки 5 % на розвиток бізнесу.
4 % кредитів оформляється, коли не вистачає грошей до зарплати.
Решта 20 % відносяться до інших витрат. Сюди часто входять витрати на важливі події в житті: весілля, народження дитини, похорони, подорож за кордон і т.д.

ЯК ПРОРАХУВАТИ КРЕДИТ?

Як правило, спочатку відсотки нараховуються на всю суму кредиту, а при щомісячному погашенні боргу — на його решту. При неповерненні боргу в установлений термін відсотки продовжують нараховуватись до повної виплати всієї суми заборгованості. Тобто нарахування відсотків починається на наступний день після отримання кредитних коштів і триває до фактичного завершення всіх виплат по кредиту.

При виборі кредитної схеми звертайте увагу на наступні умови:

- схема погашення кредиту(класична / ануїтетна) - від цього фактора залежить як Ви будете гасити кредит: щомісяця зменшуючи суму виплат або рівними частинами на протязі всього періоду кредитування;
- одноразова комісійна винагорода банку -від цього залежить скільки ви заплатите за отримання кредиту в перший місяць;
- щомісячна комісійна винагорода банку - від цього залежить на скільки збільшаться Ваші щомісячні виплати банку, тому що комісійна винагорода береться крім відсотків;
- відсоток власного початкового внеску- від цього залежить яку мінімальну суму Ви повинні мати, щоб отримати кредит;
- ваш щомісячний підтверджений дохід - від цього залежить яку максимальну суму Ви зможете отримати.

Не поспішайте отримувати кредит. Будь ласка, виберіть 10-15 найбільш надійних фінансових установ (за офіційними даними), що надають кредитні послуги у нашій країні. Порівняйте кредитні програми в даних банках., виберіть найбільш прийнятні для Вас програми. Зробіть розрахунок для обраних установ та їх програм в різних валютах і різних схемах погашення кредиту. І на підставі цих даних приймайте обгрунтоване рішення.\

Крім того варто пам'ятати, що Вам відразу при одержанні кредиту необхідно буде оплатити всі або деякі з цих видів платежів: державні податки, нотаріальне оформлення договорів, страхування життя позичальника і страхування об'єкта застави.
Які взагалі потрібні документи при оформленні кредиту
Процедура тут буде довше і складніше. Найчастіше звернення в банк передбачає рекламні умови видачі (ліміт, термін, відсоткова ставка) і внутрішні, які вже залежать від статусу позичальника.
Наприклад, на відповідь по заявці може вплинути перебування в шлюбі і наявність вищої освіти. Щоб підтвердити ці факти, доведеться надати свідоцтво про шлюб і диплом.

Обов’язкові документі для оформлення кредиту:

- паспорт громадянина України;
- довідка про присвоєння ідентифікаційного номеру/облікова картка платника податків.

Якщо, сума кредиту від 15 000 до 50 000 гривень Вам необхідно надати один із додаткових документів:
свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу не старше 6 років;
паспорт громадянина України для виїзду за кордон з відміткою про перетин кордону за останні 2 роки не менше 2 разів;
документ, що підтверджує наявність активів у власності позичальника (будинок, земельна ділянка, депозит від 50 000 грн., квартира);
довідку про доходи за останні 6 місяців
Якщо, Ваш офіційний щомісячний дохід перевищую 4 000 гривень і Ви маєте можливість надати довідку про доходи за останні 6 місяців та виписку з зарплатного карткового рахунку за останні 6 місяців завірена печаткою банку, то сума кредитного ліміту може бути збільшена до 80 000 гривень.

Відповідальне кредитування - це не прагнення заробити за всяку ціну, не видавати кредити всім, навіть знаючи, що у клієнта може бути проблема з його погашенням. Це перш за все увага до завдань клієнта, пошук оптимального рішення і навіть застереження і пояснення, якщо існує висока ймовірність своєчасного непогашення кредиту, чому клієнтові не варто цього робити і як правильно контролювати і планувати свої витрати.
Банки, які прагнуть до довгострокових відносин зі своїми клієнтами і партнерами, пропонують кращий сервіс, кращі ціни і ефективно працюють зі скаргами, приймаючи їх до уваги в розвитку своїх продуктів і процесів.

© Анастасія Спільна


скачать dle 11.3
  • 98