Жінки – це 50% успіху України?

На медійному марафоні, присвяченому рівному доступу до участі у політиці та перевагам гендерної рівності, журналісти порушили тему протидії дискримінації в медіа.

Ольга Веснянка, правозахисниця, медіа-тренерка, співзасновниця кампанії з протидії сексизму в політиці та медіа «Повага» наголошує, що доки ми не зіштовхуємось з дискримінацією, ми думаємо, що її не існує але, насправді, вона є в кожній сфері. Упередження можуть бути за віком, зовнішнім виглядом, кольором шкіри, політичним переконанням, сімейним станом, мовою та іншими ознаками. Стаття 24 Конституції України говорить, що громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження або іншими ознаками.

Найпоширенішою дискримінацією є сексизм – упередження за ознакою статі. В його основі лежать гендерні стереотипи – уявлення про соціальні ролі для чоловіків та жінок. Чи стикалися ви з виразами: «Чоловік завжди сильніший за жінку, це обумовлено фізіологією»; «Жіноча логіка»; «Чоловічий характер»; «Він – плаксива баба»? Якщо так, то вас примітивним чином дискримінували за ознакою статі. Відповідно до стереотипів, жінка повинна облаштовувати «сімейне вогнище», бути «окрасою» чоловіків і їй не місце у політиці. Сучасна ж реальність зовсім інша. Українські жінки мають на рівні з чоловіками високий рівень освіти, залучені на такому ж рівні до ринку праці, у тому числі і до державної служби. Але у них немає підтримки з боку суспільства.
Починаючи з 2012 року НДІ проводить дослідження громадської думки з питань жіночого політичного лідерства. Таким чином, оприлюднене в листопаді 2017 року дослідження, говорить, що 52% громадян України вважають кількість жінок, які обіймають виборні посади, недостатньою. За даними порталу Відкритих даних Верховної ради України з усього складу ВРУ депутати-жінки складають лише 12,5%. Також, дослідження виявили, що упереджене ставлення до жінок в ЗМІ шкодить кандидаткам та політичним лідеркам. В будь-якому випадку, політика є соціально важливою справою, від якої залежить життя народу, і до неї потрібно залучати суспільносвідомих, ерудованих громадян, не залежно від статі.

© Інна Іваненко


скачать dle 11.3
  • 117