На Херсонщині відновили роботу 77 дитячих закладів дошкільної освіти

На Херсонщині відновили роботу 77 дитячих закладів дошкільної освіти
Для забезпечення виконання вимог Постанови Головного державного санітарного лікаря України від 21 травня 2020 року № 25 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (CОVID – 19)» та діючих заходів, запроваджених актами законодавства в процесі реалізації карантину, визначених постановою КМУ від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої SARS-CoV-2», фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області долучились до роботи утворених комісій/ робочих груп з визначення готовності закладів до виконання протиепідемічних заходів, а також їх дотримання під час функціонування.
З 25 травня в області розпочаті комісійні обстеження закладів дошкільної освіти.
Станом на 26 травня відновили функціонування 77 дитячих закладів дошкільної освіти, з них: 65 дитячих садочків та 8 дошкільних підрозділів навчально-виховних комплексів у місті Херсоні, один заклад короткотривалого перебування у Нововоронцовському та три дошкільні заклади у Чаплинському районах.
До початку карантину в області функціонувало 398 дитячих закладів дошкільної освіти та 70 дошкільних підрозділів, які входять до складу навчально-виховних комплексів.
За результатами комісійних обстежень суттєвих порушень щодо дотримання протиепідемічних заходів не встановлено. Керівникам закладів надано рекомендації щодо правил приготування та використання дезінфікуючих засобів, придбання дезінфікуючих засобів, які зареєстровані у Державному реєстрі та дозволені для використання у дошкільних дитячих закладах, тощо.
В інших районах області здійснюються підготовчі заходи для початку відвідування дітьми закладів дошкільної освіти. Планується відкрити частину закладів в період з 1 по 15 червня 2020 року та більш пізні терміни, виходячи з можливості забезпечення належних протиепідемічних умов. Деякі заклади за узгодженням з батьками не будуть функціонувати у літній період взагалі.
Фахівці Головного управління беруть участь у проведенні нарад, семінарів з директорами та медичним персоналом дитячих дошкільних закладів, на яких детально обговорюються рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину, питання спроможності матеріально-технічного забезпечення для їх виконання, підготовки персоналу та інші питання щодо запобігання ускладненню епідемічної ситуації з захворювання на гостру респіраторну хворобу CОVID–19.

© Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області

скачать dle 11.3
0