Як змінилися фінпоказники ОТГ Херсонщини за останні кілька років?

На сайті Децентралізації з’явилась інфографіка з фінансовими показниками 806 ОТГ за підсумками 2019 року в розрізі кожної з 24-х областей. Показники згруповані за критеріями чисельності населення і характеризують фінансові аспекти діяльності об’єднаних територіальних громад: доходи та видатки загального фонду на одного мешканця; видатки на утримання апарату управління; капітальні видатки у розрахунку на одного мешканця; рівень дотаційності бюджетів; питома вага заробітної плати у видатках загального фонду бюджету ОТГ; питома вага капітальних видатків у загальному обсязі видатків тощо. З показниками по Херсонській області можна ознайомитись за посиланням

«Фінансових показників багато не буває», - зазначає радниця з муніципальних фінансів та управління Херсонського регіонального офісу Програми "U-LEAD з Європою" Вікторія Корецька, - «і їх аналіз є одним із джерел для прийняття управлінських рішень в бюджетній сфері. Хоча показники станом на певну дату відображають лише поточну ситуацію з місцевими фінансами в громаді, порівняльний аналіз їх динаміки за періодами дозволяє прослідкувати чи в правильному напрямку скеровані зусилля органів місцевого самоврядування стосовно наповнення місцевих бюджетів, допомагають сформувати загальне уявлення про ресурсний потенціал кожної громади в межах як Херсонської області, так і в цілому України».

Так, показники доходів на одного мешканця по Херсонській області за 2019 рік у порівнянні з аналогічними показниками 2017 року зросли нерівномірно в розрізі громад: у Музиківській ОТГ зростання склало 51,8%, Мирненській ОТГ – 51,2 %, Зеленопідській ОТГ – 13,5%, водночас по Тавричанській ОТГ – цей показник знизився на 2%.

Середній показник доходів загального фонду на 1-го мешканця за підсумками 2019 року по всіх ОТГ України склав 4 737,7 грн. У сімох ОТГ Херсонської області цей показник більше середнього показника по Україні, і це Музиківська, Зеленопідська, Тавричанська, Борозенська, Мирненська, Іванівська ОТГ та м. Нова Каховка.


Рівень дотаційності бюджетів ОТГ Херсонської області (питома вага базової/реверсної дотації у доходах загального фонду) у більшості рад не перевищує 30%, що характеризує їх невисоку залежність від дотаційних ресурсів з державного бюджету (за виключенням Гладківської ОТГ – 34,4%, Станіславської ОТГ – 37,2 % та Виноградівської ОТГ – 40,3%). Для порівняння окремі ОТГ по Україні у групі громад із чисельністю населення до 5 тисяч населення мають показник дотаційності – понад 60%, що характеризує їх високу залежність від дотаційних ресурсів з державного бюджету.


© Херсонський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою"скачать dle 11.3
  • 312