Яким був День відкритих дверей у Херсонському регіональному офісі Програми «U-LEAD з Європою»

18 лютого відбувся День відкритих дверей у Херсонському регіональному офісі Програми «U-LEADз Європою», участь у заході взяли представники Херсонської обласної державної адміністрації, Програми «U-LEAD з Європою», голови об’єднаних територіальних громад області та ЗМІ.З початку 2020 року проводять активну діяльність на місцях регіональні офіси Програми «U-LEAD з Європою», отже співпраця з громадами на Херсонщині продовжується, саме цій події присвячений День відкритих дверей. До вітального слова долучилися Дмитро Бутрій, перший заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації, та Мар’яна Семенишин, заступниця керівника відділу сталого розвитку Програми «U-LEAD з Європою», яка символічно подарувала офісу примірник Європейської хартії місцевого самоврядування.


Ярослав Перепадя
, менеджер Південного ХАБу Програми, презентував основні досягнення і плани: «З 2017 року проведено понад 7000 заходів із підвищення спроможності включно з тренінгами, навчальними турами та конференціями, в яких взяли участь понад 174 тисячі учасників! 80% з них можуть навести конкретний приклад того, як отриманні знання посприяли кращому виконанню ними своїх обов’язків. Наша Програма унікальна, адже ми працюємо у всіх обласних центрах України. Серед наших цілей на найближчі роки – посилити спроможність основних учасників на центральному, регіональному та місцевому рівнях у впровадженні реформи децентралізації та регіональної політики і сприяти визначенню функцій для кожного рівня влади в межах конкретних галузевих політик».


Під час зустрічі учасники познайомились із новою командою та ознайомились із напрямками діяльності регіонального офісу з початку 2020 року. Як зазначила керівниця Оксана Сілюкова, «з громадами працюватимуть із юридичних питань, наприклад, щодо тонкощів служби в органах місцевого самоврядування та управління людськими ресурсами, передачі майна та управління комунальною власністю, антикорупційного законодавства та інших правових питань. Також громади можуть розраховувати на консультації з питань муніципальних фінансів та управління, у розробці стратегій, планів соціально-економічного розвитку, допомогу у підготовці проєктів для пошуку грантів та інвестицій».


Користуючись можливістю, об’єднані громади презентували свої здобутки. Галина Лобунько, голова Зеленопідської ОТГ, розповіла про створення амбулаторії та Центру безпеки на території громади. Валентина Дівіль, спеціалістка з муніципальних ініціатив та інвестицій Виноградівської ОТГ, поділилася досягненнями з енергоефективності. Заступниця голови Кочубеївської ОТГ Наталія Щербань розповіла про створення першого сучасного ЦНАП серед громад Херсонщини.


Мар’яна Семенишин
, заступниця керівника відділу сталого розвитку Програми, висловила бажання почути сьогодні від громад, на яке саме наповнення вони очікують від співпраці в контексті Пакетів тематичної підтримки. Адже друга половина заходу була присвячена роботі в групах за такими напрямками, як створення і зміцнення громади, надання якісних послуг громадянам, підтримка розвитку громади. В результаті, напрацювання допоможуть розкрити потенціал громад у затребуваних напрямках. Все тільки починається!

_______________________________________________________________________________
© Херсонський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою"


скачать dle 11.3
  • 64