Як заробити «плюшки» та обміняти їх на реальні кошти: досвід бюджетних установ Костянтинівської ОТГ


В Костянтинівській ОТГ Горностаївського району з кінця 2019 року запровадили нестандартну практику заохочення колективів місцевих навчальних та культурних закладів. За основу взяли змагальний елемент і результат перевершив очікування.
_______________________________________________________________________________


Ідеєю поділився голова громади Олексій Кільдеров:
- Ми придумали ініціативу, яка є аналогом спортивної гри, в якій присутня конкуренція та в результаті визначаються лідери. Таким чином ми хочемо викликати у жителів громади бажання проявити себе, а також залучити молодь до спільних потреб та інтересів. В результаті проведення конкурсів учасники отримують винагороди у вигляді сертифікатів. Приємно бачити, що люди не полінилися, згуртувалися, вклали ресурси та час, підійшли до справи з душею!
Як це працює пояснила начальниця фінансового відділу Костянтинівської сільради Оксана Рєпка:
- Прописується положення та оголошується конкурс, створюється робоча група та визначається призовий фонд для учасників. Переможці отримують сертифікати на певну суму коштів, вони можуть їх накопичувати, або одразу ж обміняти на закупку товарів або послуг для установ, в яких працюють. Що саме необхідно придбати колективи вирішують самостійно, в ці питання ми не втручаємося.

Наталя Дмитрієва, начальниця відділу освіти, культури молоді та спорту Костянтинівської ОТГ розповіла про деталі:
Ми тільки розпочали втілювати таку форму заохочення, нині провели лише два заходи, а саме конкурс «Різдво у Віконці», під час якого учасники прикрашали вікна шкіл, садочків, клубів та будинків культури». Під час фестивалю різдвяної куті оголосили номінацію «Народний вибір», учасники пропонували скуштувати їхню кутю в обмін на чесні відгуки, перемогли найсмачніші страви! Отримані сертифікати передбачають призові кошти: за І місце – 1500 грн; за ІІ місце – 1000 грн; за ІІІ місце – 600 грн; за ІV місце – 200 грн. Наразі конкурси проводяться у трьох категоріях: заклади культури, освіти та дошкільні заклади.

Матеріал підготовлено Херсонським регіональним офісом Програми «U-LEAD з Європою» з метою поширення кращих практик серед об’єднаних тергромад.

_______________________________________________________________________________
© Херсонський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою"скачать dle 11.3
  • 118