Розслідувачі “Єдиного Щита” викрили факт підкупу виборців

Розслідувачі центру журналістських розслідувань ГО “Єдиний Щит” викрили факт підкупу виборців одним із кандидатів по 184-му виборчому округу, про що вони розповіли сьогодні в прес-центрі організації.

Як розповіла член правління громадської організації “Єдиний Щит”, головний редактор видання “Херсонщина за день” Тетяна Дергачева до них звернувся член організації, який є кандидатом по 184-му округу Данило Рапілевський, який повідомив про факт пропонування виборцям неправомірної вигоди за головування на позачергових виборах.

Згідно даних, які були передані “Єдиним Щитом” до слідчих органів агітатори від вказаного кандидата находили виборців, які за грошову винагороду погоджувалися проголосувати за запропонованого кандидата. Всі виборці (після отримання винагороди) залишали свої персональні контактні данні та зобов'язувалися проголосувати за визначеного кандидата.
Загалом було встановлено що вказаною діяльністю займалися близько 150 агітаторів, які встановили контакт з близько 20 000-ми виборців по 184 округу.

Правоохоронцям разом з заявою і матеріалами журналістського розслідування було передано і таблиці з персональними даними цих виборців. Як зазначила Тетяна Дергачева журналісти центру журналістських розслідувань “Єдиного Щита” зв'язалися з деякими виборцями із даного списку і ті підтвердили факт отримання ними коштів за голосування.

Окрім цього було озвучено і факт фізичного насилля зі сторони даного кандидата на деяких з опонентів по округу, шляхом виготовлення та розповсюдження відеороликів, що дискридитують цих кандидатів.

Як зазначили адвокати “Єдиного Щита” Антон Гончаренко та Костянтин Заверюха вказані дії підпадають під ознаки статі 160 КК України “Підкуп виборця, учасника референдуму”. Тож по даному факту внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Про результати розслідування ми повідомимо окремо.

© Сашко Карпенко


скачать dle 11.3
  • 467