На Херсонщині відбулися громадські обговорення щодо будівництва ВЕС

20 березня голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв долучився до громадського обговорення реалізації інвестиційного проекту з будівництва вітроелектростанції ТОВ «Сивашенергопром» (250 МВт) на території Чаплинського району, які відбулися у будинку культури Григорівської сільської ради.

«Кожен крок – це спланована титанічна спільна робота. Тому хочу подякувати всім, хто був дотичний до цього. Реалізація проекту є дуже важливою для нас та особисто супроводжується Президентом України Петром Порошенко. Довіра інвесторів до Херсонщини чітко демонструє, що ми обрали і йдемо правильним шляхом – шляхом розбудови і розвитку», – зазначив на початку зустрічі Андрій Гордєєв.
Інвестором даного проекту виступають норвезька компанія «NBT AS» та французька «Total Eren». Генеральний підрядник – «China Power». Компанія «NBT AS» вже має значний досвід роботи на ринку альтеративної енергетики в Китаї, має офіси в Осло, Лімасолі, Пекіні, Карачі та Києві.
Восени 2018 року вже розпочалися підготовчі роботи до будівництва даною компанією вітроелектростанції в Чаплинському районі Херсонської області. Після завершення будівництва станція вироблятиме близько 913 000 МВт год. на рік, що дозволить забезпечити електроенергією 250 тис. людей.
«Жителі Новотроїцького, Каланчацького та Чаплинського районів безпосередньо мають перспективу працевлаштування під час будівництва та експлуатації даного об’єкту. Хочу нагадати, що це 67 вітряків, 250 МВт потужності та близько 400 млн доларів інвестицій у регіон. Ми ставимо задачу перед підрядниками та субпідрядними компаніями, щоб над реалізацією проекту працювали жителі Херсонщини. Будівництво вже розпочато, робляться під’їзні дороги до кожного місця будівництва та облаштовуються майданчики», – прокоментував очільник Херсонщини Андрій Гордєєв.
У свою чергу директор ТОВ «СИВАШЕНЕРГОПРОМ» Андрій Немченко зазначив: «Після завершення будівництва на станції буде створено близько 50 нових робочих місць. Ми зацікавлені в кваліфікованих працівниках: електротехніки, електромеханіки та ІТ-спеціалісти. Також ми підтримуємо навчання молоді, яка прагне працювати та отримувати високу заробітну плату. Рівень оплати становитиме 500 до 1000 доларів».

Нагадаємо, що 6 серпня 2018 року в присутності Президента України Петра Порошенко було підписано EPC Contract між норвезькою компанією NBT AS та China Power щодо будівництва зазначеного вітропарку.
В рамках Херсонського міжнародного економічного форуму «Таврійські горизонти», який відбувся 21 вересня 2018 року у м. Київ відбулось урочисте підписання Меморандуму про співпрацю між Херсонською обласною державною адміністрацією та норвезькою компанією «NBT AS».

© Гуськова Елеонора
© Відділ оперативної інформації ХОДА


скачать dle 11.3
  • 44