Учасники форуму «Херсонщина багатонаціональна» підписали заяву...

11 березня під час першого Міжнаціонального форуму «Херсонщина багатонаціональна», який відбувся у Херсонському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М. Куліша, представники національних меншин області підписали Заяву до посольств та консульств країн Європейського Союзу, ОБСЄ та інших міжнародних організацій щодо затриманням окупаційною владою АРК кримськотатарського активіста Едема Бекірова.

Підтримав цю заяву і голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв, зазначивши: «Ми повинні мати свою чітку позицію з цього приводу. Адже це дозволяє консолідувати зусилля всього світу навколо деокупації, а також навколо визволення з в’язниці Сенцова, Балуха, Гриба та інших наших земляків. На жаль окупаційна влада робить все, щоб придушити будь-який прояв громадянської позиції».

Текст заяви:

«Вже п’ятий рік влада РФ не дає мирно існувати і розвиватися український державі.
Всі ці роки, на території Криму, кримські татари та українці безпідставно звинувачуються в надуманих кримінальних злочинах. За цей час відбулися тисячі обшуків, залякувань та катувань усіх тих, хто не визнає окупацію та принципово вважає себе українцем.
Протягом останніх п’яти років, в Криму систематично порушуються основоположні права людини. Було вбито, закатовано, не справедливо засуджено і пропали безвісти десятки громадських активістів. Молодих юнаків незаконно призивають до військової служби в російську армію, заборонені мирні зібрання, суттєво обмежена свобода слова. Ці, далеко не поодинокі випадки, говорять про системність та цинічність наруги над правами людини російською державою, що ставить її в один ряд з державами, які сповідують державний терор.
Російська окупаційна влада не гидує ні молодими, ні старими, а ні хворими людьми.
12 грудня 2018 року на адміністративному кордоні з Кримом, був заарештований кримськотатарський активіст, мешканець Херсонської області, громадянин України Едем Бекиров.
Хворій людині, яка невдовзі перенесла тяжку операцію на серці, інваліду першої групи було відмовлено в прийомі необхідних ліків, майже добу його не годували.
Тільки на 17-й день, через погіршення стану здоров’я ув’язненого, його направили на огляд у лікарню ім. Семашко, м. Сімферополя. З 21 грудня 2018 року про стан його  здоров’я  нічого невідомо.
Це чергове публічне катування українських громадян не може залишитись без уваги світової громадськості.
Учасники Міжнаціонального форуму «Херсонщина Багатонаціональна» звертаються  до провідних держав світу, міжнародних організацій, правозахисних груп, а також до посольств держав, з якими підтримується робочий зв’язок із закликом невідкладно прийняти міри та докласти зусиль для визволення всіх незаконно засуджених українських громадян.
Закликаємо виробити реальний та дієвий механізм впливу на свавілля окупаційної влади Криму, а також докласти зусиль для притягнення до міжнародної кримінальної відповідальності всіх, хто має відношення до незаконних арештів та переслідувань українських громадян».

© Гуськова Елеонора
© Відділ оперативної інформації ХОДА


скачать dle 11.3
0