Андрій Гордєєв звернувся до жителів Херсонщини з проханням не панікувати

26 листопада о 18:00 в Херсонській ОДА відбувся брифінг керівництва області, щодо введення воєнного стану на території країни. Керівництво області, правоохоронці та представники військового комісаріату відразу після Ради оборони Херсонської області розповіли, що це означає для мешканців області та чи є причини для паніки.

Розпочав брифінг голова облдержадміністрації Андрій Гордєєв, який через ЗМІ звернувся до жителів Херсонської області з проханням не панікувати: «Оскільки від того, як ми зараз з вами згуртуємося  навколо нового виклику - зухвалої агресії Російської Федерації в Азовському морі - залежить подальше майбутнє України.

Ми тримаємо на постійному контролі інформацію, яка надходить до нас з Генерального штабу ЗС України. Щойно завершилася Рада оборони Херсонської області за участю всіх представників правоохоронних органів і силових структур. Було прийнято такі рішення:
1) у випадку введення воєнного стану Верховною Радою України вжити заходів згідно з типовим планом оборони, який розроблений та затверджений у межах Херсонської області;
2) всім керівникам і представникам правоохоронних органів, силових структур, органів місцевого самоврядування, департаментам мобілізаційної підготовки та охорони здоров’я і т.д. актуалізувати плани заходів з урахуванням актів агресії, які є в Азовському морі і можливих подальших сценаріїв загрози;
3) щойно була заява Президента України Петра Порошенка. Він підтвердив, що воєнний стан у країні вводиться на 30 діб з 9-ї ранку 28 листопада, який не обмежить права громадян, а торкнеться лише військових. Це робиться для того, щоб уникнути  будь-яких спекуляцій на темі виборів.
4) через ЗМІ ми хочемо сказати найголовніше нашим громадянам: не панікуйте та не розповсюджуйте істеричні настрої! На сьогоднішній день план мобілізаційної підготовки та введення воєнного стану в Україні стосується перед усім військових підрозділів  та правоохоронних структур. Саме для того, щоб актуалізувати свої дії і посилити заходи охорони безпеки, мобілізаційні плани, поповнити комплект військових».

Підсумовуючи, Андрій Гордєєв зазначив, що на території Херсонщини достатня кількість військових, аби уникнути можливої агресії з боку РФ: «Постійно ведеться моніторинг. Ми у будь-якому разі будемо бачити все на упередження. Якщо введеться воєнний стан, то треба оперативно реагувати на прохання військового командування. Відкрита ескалація конфлікту, як мінімум, свідчить про те, що Росія намагається взяти Азовське море під повний контроль. Україна розглядає напад російських військових на кораблі Військово-Морських сил України в районі Керченської протоки як акт агресії. Тому ми маємо бути готові до найгірших сценаріїв і дати відсіч ворогові у будь-який час!»

Владислав Мангер запевнив, що очолювана ним Херсонська обласна рада, її апарат та заклади та установи комунальної власності готові до роботи.
«Комунальні заклади і установи працюють в звичайному режимі. Я звертаюся до голів райрад, якщо потрібно – терміново збирати свої ради і підтримувати всі звернення, що будуть стосуватися обороноздатності України. Стосовно обласної ради: звертаюся до депутатів та закликаю їх бути готовими оперативно реагувати на всі заходи, які будуть потрібними», - зазначив голова Херсонсьокї обласної ради Владислав Мангер.

Військовий комісар Херсонської області Ігор Будник відповів на питання, яке хвилює більшість населення держави. 
«Питання щодо часткової мобілізації як на території Херсонської області, так і всієї України поки що не стоїть. Збройні сили мають достатньо сил і засобів для того, щоб стримати агресію нашого північного сусіда», - заявив військовий комісар.

Перший заступник начальника Головного Управління Національної поліції в Херсонської області Микола Цап розповів, що правоохоронці готові до служби в посиленому режимі.
«Усі підрозділи поліції Херсонської області переведені на посилений варіант несення служби задля забезпечення публічного порядку та захисту громадян», - сказав Микола Цап.

Засідання Ради оборони Херсонської області заплановано на завтра, 27 листопада.
скачать dle 11.3
  • 119