Тендер по пілотних проектах концесії в портах Херсон і Ольвія оголосять в листопаді

У листопаді 2018 року буде оголошено тендери як мінімум по одному з пілотних концесійних проектів в українських портах. Як випливає з виступу старшого фахівця з інвестицій в відділі транзакції ДПП Міжнародної фінансової корпорації Олега Кудашова на Ukrainian Ports Forum 2018, мова йде про портах Херсон і Ольвія, повідомляє ЦТС.
За його словами, в листопаді очікується оголошення тендеру за першою з пілотних концесійних проектів в українських портах. До лютого 2019 року тендер повинен бути проведений.
"Два пілотні проекти йдуть паралельно, у них одне розклад, тому що їх готує одна команда. Якщо раптом один з проектів затягнеться, ми будемо готові провести хоча б один в зазначені терміни", - уточнив Кудашев в коментарі кореспонденту ЦТС.
Нагадаємо, раніше Кудашев пояснив ЦТС механізм залучення інвесторів в українські порти шляхом концесії.
"Після того, як ми визначимо, хто у нас потенційні інвестори, буде роуд-шоу. Ми зустрінемося з ними і обговоримо більш детально план проекту. Думаю, ми організуємо його за місяць до тендера в Києві, або, якщо будуть закордонні інвестори, можливо , в Лондоні. Це буде вже останній етап маркетингу, щоб обговорити всі останні деталі проекту, а також, залучити тих інвесторів, які ще не зважилися брати участь в тендері", - зазначив він.
За словами глави проектного офісу SPILNO Тараса Бойчука, перший тендер буде оголошений в кінці поточного року-початку наступного. "Підготовча процедура до тендеру однакова, як за існуючим законом, так і за новим. Різниця полягає саме в етапі конкурсу, і ми розраховуємо, що він буде проведений за новим законом. Нам нічого не заважає зробити це за поточним. До нього є певний питання , але це не зупинить концесію", - додав він.
Тим часом, як нещодавно повідомляв ЦТС, Кабінет міністрів України 10 травня прийняв загальний перелік об'єктів, що підлягають приватизації в 2018-2020 роках, в який, крім 26 великих підприємств, входять в цілому більше 700 підприємств. Серед них, згідно зі списком, опублікованим Міністерством економічного розвитку і торгівлі, і всі 13 державних портових стивидоров.
© ЦТС
скачать dle 11.3
  • 101