Понад 70 співробітників пробації Херсонщини писали диктант присвячений до Дня української писемності та мови

    Щороку по всьому світу, у День української писемності та мови, тисячі українців беруть участь у флешмобі й приєднуються до написання диктанту. Співробітники пробації Херсонщини також взяли участь у 21 – му радіодиктанту національної єдності. До написання приєднались наші партнери – представники Херсонського міського центру соціальних служб для сім’ї та молоді, а також підоблікові пробації.


«З кожним роком популярність радіодиктанту зростає. Співробітники пробації області щорічно беруть участь у флешмобі та приєднуються до написання диктанту. Також залучаємо до цього наших підоблікових. Найголовніше у флешмобі – це підтримка та солідарність усіх, хто любить і шанує рідне слово, хто хоче, щоб українці зберегли свою рідну мову для наступних поколінь», - зазначила начальниця філії ДУ «Центр пробації» в Херсонській області Оксана Кузьмич.
    Цього року назва диктанту – «Слідом за пам’яттю». Текст читав письменник Юрій Андрухович. Сам текст, до речі, був не досить складний, але на думку учасників, диктант читався дещо швидко. Тож не всі встигали писати за лектором.
     Клієнти пробації, які писали диктант, кажуть, що для них, це перший такий досвід, але було цікаво перевірити знання. «У школі українську мову вивчали усі, але з часом правопис підзабули, тож помилки однозначно будуть. На перевірку надсилати не будемо, залишимо диктант собі», - говорять вони.
   Написання диктанту в пробації відбувалось з дотриманням карантинних вимог.

Довідка: Радіодиктант національної єдності – щорічна подія, яку ініціювало і проводить Українське радіо до Дня української писемності та мови. Перший радіодиктант відбувся у 2000 році. На сьогодні дана подія стала наймасштабнішим регулярним флешмобом з популяризації української мови та грамотності.

© Філія ДУ "Центр пробації" в Херсонській областіскачать dle 11.3
  • 433