Знайти свою «точку відліку»

Днями, для співробітників та клієнтів пробації Херсонської та Хмельницької областей,  кіноклуби Docudays UA при районному секторі №7 філії ДУ «Центр пробації» у Хмельницькій області (модератор Олександр Рябов) та при філії ДУ «Центр пробації» у Херсонській області (модератор Костянтин Назаренко) провели онлайн демонстрацію та обговорення документального фільму «Точка відліку».

У кінострічці йшлося про молоду дівчину, яка в ранньому віці почала вживати наркотичні речовини, займалась проституцією, а у 19 років скоїла вбивство рідної бабусі. Після 9 років проведених у в’язниці, молода жінка виявила бажання працювати волонтером у будинку престарілих. Там вона знайомиться та доглядає за літньою жінкою з інвалідністю, яка з раннього дитинства прикута до ліжка. У ході спілкування обидві жінки розповідають історію свого життя та підтримують одна одну. Фільм показує, як через бажання виправити свої помилки, перетворити своє життя, вирватись із прірви, змінюється світогляд людини. Такі історії є яскравим прикладом для тих, хто переступив свого часу межу закону.     
Перегляд стрічки надихнув Олену Козлову, фахівчиню Скадовського РВ № 1 філії Державної установи “Центр пробації” у Херсонській області, на написання невеличкого вірша, яким вона поділилась під час обговорення :
Якщо ти жінка - жінка назавжди,
І що б не сталося, всередині є світло,
Яке тьмянішає від болю, від біди,
Та за зимою знов буває літо.
Якщо ти сильна, зможеш віднайти
Ти точку відліку,
крізь відчай, страх і сльози.
Знайти себе, мету свою знайти,
Метеликом пройти метаморфози.
Такі фільми спонукають глядачів, не зважаючи на важкі часи, знаходити в собі сили змінюватись, шукати альтернативи своєї поведінки, прагнути кращого.

В обговоренні кінострічки взяли участь 34 співробітника та 6 клієнтів органів пробації, а також 8 представників партнерських організацій.

© Філія ДУ "Центр пробації" в Херсонській області


скачать dle 11.3
  • 544