Пізньоскіфська археологічна експедиція 2021: що досліджували в Червоному маяку

Пізньоскіфська археологічна експедиція Інституту археології НАН України та Обласної інспекції по охороні пам'яток історії та культури провела дослідження на пізньоскіфському археологічному комплексі Червоний Маяк на Херсонщині, який є пам'яткою національного значення.

Цього року було досліджено ділянку з найбільш ранніми похованнями некрополю, що відкриває можливості для науковців-археологів вивчити часи заселення та початку життя на пізньоскіфському городищі Червоний Маяк.
Серед знахідок сезону привертають увагу ранні форми імпортних керамічних посудин з червоного лаку, вироби з бронзи та заліза, прикраси та залишки давніх костюмів.
Цікавим відкриттям сезону стали знахідки жіночих браслетів для ніг, що свідчать про особливу ранню традицію вбрання пізніх скіфів.
Всі знахідки буде передано на постійне зберігання до Херсонського обласного краєзнавчого музею, для поповнення зібрання археологічних колекцій з теренів Херсонщини.
Протягом року артефакти вивчатимуться спеціалістами-археологами, антропологічні знахідки буде досліджено палеопатологами з Інституту археології НАН України.

© Ks.D


скачать dle 11.3
  • 506