колекції Херсонського обласного краєзнавчого музею поповняться знахідками періоду пізніх скіфів

Пізньоскіфська археологічна експедиція Інституту археології НАН України та обласної Інспекції по охороні пам'яток історії та культури завершила археологічні розкопки на Херсонщині.

В цьому сезоні експедицію було досліджено 9 поховальних споруд пізніх скіфів. Знахідки свідчать, що досліджувана ділянка некрополю сформувалася за часів перших поселенців городища Червоний Маяк.
Під час роботи експедиції неодноразово проводились безкоштовні екскурсій пам’яткою для дітей Бериславського району та гостей області.
Серед знахідок польового сезону 2021 вирізняються провінційно-римські червонолакові посудини, залізні ужиткові вироби, прикраси зі скла, бронзи та напівкоштовного каміння, застібки та дрібні елементи одягу.
Всі знахідки доповнять колекції Херсонського обласного краєзнавчого музею, куди їх буде передано на постійне зберігання.
Антропологічні колекції увійдуть до складу корпусу знахідок відділу біоархеології Інституту археології НАН України, де їх вивчатимуть спеціалісти.
Рятівні археологічні роботи проведено за рахунок обласного бюджету в рамках програми розвитку культури і духовності в Херсонській області.

© Ks.D


скачать dle 11.3
  • 442