Яскрава виставка «Моя живописна Україна» відкрилась у приміщенні облради

17 серпня уприміщенні Херсонської міської ради до 30-річчя незалежності України в рамках проєкту «Мистецтво на зламі тисячоліть» відкрилась виставка «Моя живописна Україна». Вона вийшла напрочуд яскравою, позитивною та життєрадісною і вразила всіх. Недарма так багато слів було сказано про таланти, які народжує наша земля. І серед них - талановиті херсонські художниці Яна Голуб’ятникова, Ольга Гуляєва, Ганна Кашуба, Оксана Оснач і Ксенія Стеценко, роботи яких презентовані на виставці.
Кожну з мисткинь представила заступниця директора художнього музею Владислава Дяченко і озвучила концепцію виставки: до 30-річчя незалежності показати нашу чудову країну очима жінок, адже і Україна в багатьох асоціюється з жінкою - з ненькою, з матір’ю, з берегинею. І передала вітання від директорки музею Аліни Доценко, авторки проєкту «Мистецтво на зламі тисячоліть», яка дуже хотіла, щоб цей виставковий проєкт відбувся.
Присутність на відкритті перших осіб регіону надала події особливого звучання. Голова ОДА Сергій Козир теж потрапив під враження щирих і гарних картин і відмітив, що гості, побачивши такі таланти, не зможуть не оцінити потенціал області. Голова облради Олександр Самойленко, який несподівано долучився до події, розповів про свої вчорашні враження, коли він після обіду побачив, як коридори адмінбудівлі заграли новими яскравими фарбами (до речі, експозиція була змонтована рекордно швидко — лише за один день), що мер, який завітав по справах, був у захваті і захотів, щоб такі виставки відбувалися і у стінах міської ради.
Декан факультету культури і мистецтв ХДУ Микола Левченко був радий бачити серед експонентів двох викладачок університету і наголосив, що творчість усіх цих художниць сформувалася саме у часи незалежності, і кожна з майстринь має своє неповторне обличчя. Він щиро впевнений, що картини якнайчастіше мають “виходити” з майстерень своїх творців, щоб їх бачили люди — тоді вони наповнюються емоціями та поглядами, які дарують їм глядачі, та починають жити по-іншому. І з ним не можна не погодитися.
Завершилася подія чудовою невеличкою промовою від митців з вуст Яни Голуб’ятникової, яка у день незалежності побажала усім залежності - від добра, мудрості, кохання, співчуття і самоповаги один до одного.
А після офіційної частини люди не поспішали розходитися і довго-довго розглядали чудові твори херсонських художниць... Мистецтво — це справді велика сила.
Куратором проєкту «Мистецтво на зламі тисячоліть» є Херсонський обласний художній музей ім. О.Шовкуненка.
В рамках проєкту вже другий рік у стінах облдержадміністрації та облради експонуються різні виставки (з колекції музею, херсонських художників, учнів художньої школи, студентів творчих факультетів херсонських вишів).
Проєкт має на меті популяризувати творчість херсонських митців і поєднувати різні інституції.
скачать dle 11.3
0
  • 867