Колективний трудовий спір з Мінкультом вирішено на користь журналістів

21 травня в Міністерстві культури України відбулося засідання примирної комісії в рамках колективного трудового спору між найманими працівниками ДП «Національне газетно-журнальне видавництво» та Міністерством культури України.
Під час засідання представники міністерства проінформували, що Міністр нарешті затвердив новий штатний розпис, яким збільшується посадові оклади як журналістам, так й іншим працівникам НГЖВ.
Перший заступник голови, головний юрисконсульт Незалежної медіа-профспілки України Олександр Тарасов зазначив, що боротьба з Міністерством не закінчилась: «Те, що затвердили новий штатний розпис, це добре. Адміністрація підприємства тепер має право нараховувати зарплату відповідно до Кабмінівських постанов, яким збільшено розмір окладів журналістів державних й комунальних ЗМІ. Але залишається відкритим питання виконання цього штатного розпису, ліквідації заборгованості по заробітній платі й запобіганню банкрутству унікальних культурологічних видань. Не виключено, що невдовзі виникне новий колективний  трудовий спір,  тепер вже з приводу виплати заробітної плати. Члени медіа-профспілки також звертатимуться до суду, з вимогою стягнути з Мінкульта заборгованість по оплаті праці за 2016 рік».
На думку генерального директора ДП «НГЖВ» Андрія Щекуна – це лише перший крок до перемоги: «Ключове рішення, яке прозвучало на цій зустрічі – це затвердження штатного розпису. Міністерство «легалізувало» ті нарахування, які я, як директор, здійснював з січня місяця. Є ще питання, які ми не піднімали в межах цього трудового спору – виконання цього штатного розпису, бюджету на якого немає. Ми повинні далі рухатись щодо висунення вимог в потребі підтримки на державному рівні видавництва, яке видає сім україномовних видань. Це робота ще попереду і ми на цьому зупинятися не будемо. Усі проблеми, які ми на сьогодні маємо, це відповідальність двох структур: Міністерства, як наших засновників і моя як директора цього підприємства. І разом ми повинні знайти ресурси, щоб фонд оплати праці був забезпечений».
Нагадаємо, що у квітні вийшла постанова КМУ №292 «Деякі питання оплати праці державних службовців в 2016 році», якою передбачено збільшення розміру окладів державних службовців. Журналісти державних ЗМІ прирівняні до держслужбовців і ще з травня повинні були отримувати відповідну зарплату.
1 листопада 2016 трудовий колектив ДП «Національне газетно-журнальне видавництво» провів загальні збори та висунув Міністру культури України вимоги про перерахунок та підвищення зарплат, затвердження нового штатного розпису та виплати різниці заробітної плати більш ніж за піврічний період.  
21 листопада, трудовий колектив НГЖВ на загальних зборах оголосив початок колективного трудового спору з Міністерством культури України. Адже міністерство не зацікавлено у фінансуванні якісних україномовних культурних видань та ігнорує фінансові потреби життєдіяльності видавництва.

скачать dle 11.3
  • 326