Пластовий ярмарок станиці Херсон (ФОТО)

28 червня, на вул. Суворова, відбувся перший пластовий ярмарок стониці Херсон. Саме в такий спосіб херсонські пластуни відзначили День Конституції України та черговий ювілей від дня народження одного із засновників Пласту Петра Франка.

Не дивлячись на південну спеку та не багатолюдність міста, свято таки вдалося. Все ж таки не всі херсонці, вирішили засмагати на морях. Дехто, лишився й вдома.:) Ось для цих юних «домосідів», пластуни й провели майстерки: плетіння з паракорду, виготовлення ляльок-мотанок, моделювання. Ну і звісно, пластові ігри. Ці надзвичайно веселі і корисні забавки, що розвивають увагу, кмітливість та командний дух.
Ну і власне сам ярмарок, на якому всі бажаючі змогли придбати різноманітні вироби створені юними херсонцями та пригоститись свіжим лимонадом та пластовим печивом. Печивом, виготовленим за «таємним» пластовим рецептом.
А на дорослих в цей час чекала своя програма — презентація національної скаутської організації в арт-клубіMassON. Де всі бажаючі змогли дізнатися про історію пластового руху та його сьогодення.
І звичайно ж довгоочікувана мить для юних скаутів — вручення пластових нашивок за результатами пройдешнього року.

Довідка:

«Пласт» - національна скаутська організація України. Метою Пласту є сприяти всебічному патріотичному вихованню і самовихованню української молоді на засадах християнської моралі. Будучи неполітичною і позаконфесійною організацією, Пласт виховує свідомих, відповідальних та повновартісних громадян місцевої, національної та світової спільнот, і провідників українського суспільства.
Пласт був створений у 1911 р., невдовзі після заснування скаутського руху Робертом Бейден-Пауелом в 1907 р., а вже 12 квітня 1912 р., у Львові пластуни склали першу Пластову присягу.
В основі назви «Пласт» є відповідник англійського «Scout» (розвідник), взятий за прикладом пластунів — козаків-розвідників.

Петро Франко, народився 28 червня 1890 року. Саме він у 1911 році, 21-річним юнаком, запропонував називати українських скаутів - Пластунами (ми віримо, що до цієї ідеї приклався і його батько - Іван Франко). Петро написав ряд перших пластових посібників, організовував перші мандрівки і зїзди. Саме він був організатором перших дівочих гуртків пластунок - український гайдів.

© Сашко Карпенко, Ks.D

скачать dle 11.3
  • 370