Міжнародний день музеїв: Музеї і суперечлива історія

Цього року Міжнародна рада музеїв запропонувала до відзначення Дня музеїв тему «Музеї і суперечлива історія: розповідаючи про замовчуване».
Херсонський обласний краєзнавчий музей 18 травня пропонує своїм відвідувачам свої три історії.

Світова історія, історія кожної окремої держави сповнені суперечливих моментів, які виникли колись і виникають тепер внаслідок впливу на оцінку історичних подій різноманітних політичних, етнічних протистоянь, глибоких ідеологічних протиріч. Але найчастіше такі суперечності зумовлюються недостатністю фактів для об’єктивних й однозначних відповідей.
Як приклад можна навести багаторічну суперечку, що стосується історії Херсонщини – питання локалізації, тобто, визначення місцезнаходження, літописного міста Олешшя, яке існувало у пониззі Дніпра за часів Київської Русі. Шанувальники давнини сучасного міста Олешки (з 1928 до 2016 року – Цюрупинськ) вважають датою його заснування 1084 рік, коли понад 900 років тому в літописі вперше було згадане Олешшя. Ідентичність історичних назв є, безумовно, вагомим фактом, але поки що на місці Олешок не знайдено залишків цього важливого торгівельного міста давньої Русі.
1919 рік, громадянська війна, а для Херсонського Музею Старожитностей він найбагатший на надходження. Чому? У пошуку відповіді нам допоможе «Книга надходжень 1917 – 1919 рр.» та історія про власницю маєтку Золота Балка «Дудушку».
Херсонський обласний краєзнавчий музей і цитадель Арк – одна з найстародавніших пам’яток Бухари. Сьогодні їх розділяють понад три тисячі кілометрів сучасних доріг, проте пов’язані вони одним з найяскравіших експонатів, який знайшов своє місце в експозиції ХОКМ. В ньому поєднано все – і подарунок, і нагорода, і революція, і втеча еміра, і своєрідний унікальний стиль зброярів Середньої Азії.
Тож, спробуємо розібратися в цих суперечливих історіях! У пошуку відповіді нам будуть допомагати як сторінки літописів, так і цікаві музейні експонати.
 
Телефон для довідок та замовлення екскурсій 22-99-47. Попередній запис обов'язковий.
 
© Херсонський обласний краєзнавчий музей


скачать dle 11.3
  • 452