Неймовірний подарунок від іменинника

Зазвичай на День народження подарунок отримають іменинники, але вчора, 26 травня, Херсонський обласний художній музей ім.О.О.Шовкуненка дещо змінив традицію, подарувавши херсонцям та гостям нашого міста одразу два виставкових проекти: «Дари Карліса Добрайса та латвійське мистецтво кінця ХІХ–ХХ ст. із зібрання музею» та «Віктор Гонтарів – лицар Зоряного возу», присвячені Дню Європи в Україні та Дню народження музею, який він святкуємо 27 травня.
Перший проект має міжнародний статус. Його здійснення стало можливим через бажання відомого латвійського художника Карліса Добрайса передати свої картини у дарунок музею, адже син художника Яніс Добрайс відзначив високу професійність музейної роботи по зберіганню колекції під час свого візиту до Херсону восени минулого року.
Таким чином музей отримав величезні за форматом, монументальні полотна: «Реставратори».1962, «19** рік». 1987, «Алегорія». 2008, «Моє життя». 2013, які являються розповіддю про життя митця, відображенням свого часу. Також на виставці представлено роботу учениці Добрайса Una Lekuze «Алегорія». 2017, що теж подарована художницею музею, та картину Добрайса «Чорнобиль. Ваш рейс наступний».1986, яку придбав відомий колекціонер та меценат Петро Багрій для своєї приватної колекції.
Виставковий проект «Віктор Гонтарів – лицар Зоряного возу» репрезентує творчість заслуженого художника України, лауреата Шевченківської премії, академіка Національної академії мистецтв України, представника харківської школи монументального живопису. Твори художника були надані для організації виставки Петром Багрієм (м.Київ). Одразу три виставкові простори музею задіяно для експонування творів Віктора Гонтаріва.
На вернісаж завітало багато гостей. Виставку відкрила директор музею, заслужений працівник культури України, Аліна Доценко, яка привітала присутніх та розповіла про свою подорож до Латвії. Привітав гостей і голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв, який підкреслив, що євроінтеграція — це насамперед культурний обмін, і виставка творів латвійських художників в українському просторі є дуже важливою: «Я впевнений, що Україна та Латвія завдяки таким мистецьким заходам зроблять вагомий внесок у розвиток Європейського майбутнього.» - зазначив він. Привітали всіх з яскравою подією Надзвичайний та Повноважний Посол Латвії в Україні Юріс Пойканс, перший заступник голови ХОР Василь Зеленчук, секретар міської ради Олена Урсуленко, голова правління мистецького фонду «Артанія» Іван Мельничук. А начальник управління культури ХОДА Світлана Думинська звернула увагу на те, що дві такі різні виставки, відкриті в один день — це справжня культурна подія для Херсону.
Приємною несподіванкою для присутніх стала можливість побачити не тільки твори, але й самого художника: Карліса Добрайса, який приєднався до вернісажу у форматі телемосту, і привітав присутніх з великого екрану. Щиру подяку від імені громади Херсона висловила голова фонду «Захист» Лариса Польска, адже цей дарунок — не тільки музеєві, а й всім херсонцям.
Вернісаж відбувся у святковій та дружній атмосфері, та продовжився концертом у великій залі музею. У відкритті виставки взяли участь друзі музею, шанувальники мистецтва, художники, творча молодь. Гості вернісажу отримали в подарунок нове видання музею — каталог виставки та творів латвійського мистецтва музейної колекції.
P.S. Адміністрація Херсонського обласного художнього музею ім.О.О.Шовкуненка висловлює щиру подяку Посольству Латвії в Україні, яке надало можливість привезти дипломатичною поштою картини з Риги до Києва, а також президенту мистецького фонду «Артанія» Петру Багрію, який надав допомогу у перевезенні робіт з Києва до Херсону. Окрему подяку висловлюємо директору бібліотеки Латвійського університету Venta Kocereза організацію телемосту з Карлісом Добрайсом.
 
Запрошуємо херсонців та гостей міста познайомитись із новими виставками!
© Ks.D
© ХОХМ ім.О.О.Шовкуненка

скачать dle 11.3
  • 603