Для херсонців підготували "НЕБО НА ЗЕМЛІ"

14 грудня в Херсонському обласному художньому музеї ім. О.О.Шовкуненка відкриється виставка сучасних ікон. Виставка отримала назву «Небо на землі» і представлятиме роботи сімейної іконописної майстерні з однойменною назвою.
В епоху прискорених соціально-економічних процесів та стимульованих відчуттів ікона перетворилася на окультно-декоративний фетиш, оберіг, який завжди присутній у нас у гаманці. Іконописці «Небо на землі» наголошують на унікальності такого виду мистецтва, як іконопис. Ікона, являючись однією з основних святинь християнського світу є також і твором мистецтва та посідає особливе місце в сучасному культурному процесі.

До експозиції увійшли більше 100 робіт у різноманітних техніках: від традиційної яєчної темпери до гарячої емалі.

Ідейним центром виставки стала монументальна ікона «Чудеса Ісуса Христа» — лик Христа, який обрамляють сюжети чудес, описаних у Новому Заповіті. «У цій роботі проведено паралель між Горнім світом та нашим, — говорить куратор виставки Марія Павелко. — Христос дивиться на нас, неначе крізь вікно. Так само і ми спілкуємось з Ним завдяки «вікну у Горній світ» — іконі. А чудеса, які відбуваються з нами повсякчас, допомагають нам у цьому».

Перлиною експозиції майстри вважають «Тайну вечерю» – роботу, що поєднала в собі глибокий зміст цього сюжету, осмислений багатьма поколіннями християн та незвичні для іконопису матеріали – гарячу емаль та кольоровий метал.

Побутує думка, що в іконі немає нічого нового і вона, згідно з канонами, повторює тільки існуючі зразки. Але ікона має спонукати людину на розмову з Богом, говорячи з нею мовою сьогодення. Іконописці майстерні «Небо на землі» культивують естетичний принцип сучасності ікони, що створюється для сучасної людини: ікона не може бути механічною копією старовинних зразків, як і молитва, що іде від серця, не може пролунати однаково двічі. Існуючі канони зовсім не обмежують. Навпаки! Вони надихають на нові пошуки в ім'я Христове.

Відкриття виставки відбудеться о 12.00 в Херсонському обласному художньому музеї ім.О.О.Шовкуненка (вул. Соборна, 34).

Музей працює з середи по неділю, з 9:00 до 17:00 (каса до 16:30).

Виставка триватиме до 16 лютого 2020 року.

За додатковою інформацією звертайтесь до:
Марії Павелко +38 066 155 92 37
veselka_2003@ukr.net 
ikona.ua


скачать dle 11.3
  • 90