До Дня закоханих Херсонський художній музей запросив гостей на романтичне побачення

До Дня закоханих Херсонський художній музей запросив херсонців та гостей міста на романтичне побачення зі світом мистецтва.
Екскурсія «В якому стилі ваше кохання?..» знайшла своїх шанувальників серед різних категорій відвідувачів: закохані пари, подружжя, родини з дітьми та компанії друзів завітали до музею у вихідний день, щоб дізнатись історії кохання видатних художників та знайти свій особливий твір-талісман.

На початку екскурсії наші гості отримали особливі подарунки — святкові листівкі-передбачення, за допомогою яких мали відшукати свої «талісмани» в коханні: твори, присвячені дружинам та музам майстрів минулого. У залах постійної експозиції музею відвідувачам було запропоновано розглянути чотири твори видатних художників своєї епохи: «Жіночий портрет» Костянтина Маковського, «Пасхальна заутреня» Миколи Пимоненка, «Родина художника» Кіріака Костанді та «Лель» Михайла Врубеля. Кожен твір представляє один зі стилів мистецтва ХІХ — початку ХХ ст.: романтизм, реалізм, імпресіонізм та модерн.

З іменами цих художників пов’язані історії кохання, які вражають й досі: Маковський зустрів свою 15-річну музу на балу, Пимоненко отримав згоду на шлюб від коханої, ще не встигнувши освідчитись їй, у щасливій родині Костанді народилось вісім дітей, а Врубель закохався в голос відомої оперної співачки Надії Забели на репетиції… Така тематична екскурсія, присвячена романтичній стороні біографій художників, проходила вперше.
© ХОХМ ім.О.О.Шовкуненка


скачать dle 11.3
  • 158