«Відображення епохи» Лазара Штирмера

20 жовтня, в Херсонському обласному художньому музеї ім.О.О.Шовкуненка відкрилась виставка-ретроспектива творчості Лазаря Шулимовича Штирмера «Лазар Штирмер. Відображення епохи», присвячена 95-річчю від дня народження митця, який вже пішов з життя. В експозиції представлено 44 твори з колекції музею та 10 з приватної збірки його сина, Володимира Лазаровича. Виставку доповнено роботами скульпторів ХХ ст.
У відкритті виставки взяли участь: начальник Управління культури ХОДА Світлана Думинська, заступник директора з наукової роботи Владислава Дяченко, завідуюча науково-експозиційним відділом Наталія Кольцова, Володимир Штирмер. На вернісаж завітали шанувальники творчості майстра, херсонські художники, творча молодь міста, студенти ХДУ, представники преси.
Сьогодні полотна Лазаря Штирмера сприймаються як художній документ своєї епохи. На його портретах — ткалі і спортсмени, люди мистецтва і прості робітники, колгоспники і студенти минулої епохи.
Численні натюрморти представляють композиції, що побудовані з предметів повсякденного життя. Кожний предмет художник вимальовує підкреслено матеріально, значимо, об’єктивно.
У пейзажному жанрі Штирмер обирає епічні, панорамні мотиви, які трактує узагальнено: високе небо, безкрає море, величний ліс. Багато пейзажів доповнені жанровими елементами.
Запрошуємо Вас відвідати виставку «Лазар Штирмер. Відображення епохи»!
© ХОХМ ім.О.О.Шовкуненка

скачать dle 11.3
  • 372