«Восьме чудо світу» у художньому музеї

1 жовтня у Херсонському художньому музеї відкрилась виставка мікромініатюр відомого майстра Володимира Казаряна «Восьме чудо світу».
Володимир Казарян — видатний майстер світового мікромініатюрного мистецтва, його витвори вражають своєю унікальністю, мікроскопічними розмірами, красою. Він не тільки талановитий художник і скульптор, конструктор і винахідник, але й філософ, мислитель, письменник, композитор і поет. Володимир Едуардович за 40 років створив понад 600 мікромініатюр, багато з яких знаходяться у приватних колекціях президентів і світових знаменитостей.
Автор представив найменші у світі шедеври мікромініатюрного мистецтва, що вважаються неперевершеними творіннями рук людських. Він різьбить мікроскульптури і вміщує їх на макові зерна, а на рисових зернах малює портрети знаменитостей. Серед 36 експонатів, які можна роздивитися виключно у мікроскоп - караван верблюдів у вушку голки; підкована блоха на кінчику волосини; зоопарк у волосині; скульптура Мерилін Монро, розміщена на торці волосини; мікрокамея «Лик Ісуса Христа» в рисовому зерні; слони-еквілібристи, що балансують на людській волосині, вставленій у вушко швейної голки. Особливо вражає своєю витонченістю мереживо з з 1/100 людської волосини.
Для виготовлення мікромініатюр майстер використовує слонову кістку, бивень мамонта, мармур, бурштин, риб’ячу луску, пилинки дорогоцінного каміння, тощо; а основами для них служать відполірована людська волосина, макове зернятко, зернина рису, вушко голки, кристалик цукру і навіть піщинка.
Своїм мистецтвом майстер закликає всіх нас поглянути на існуючий поруч з нами мініатюрний світ з новим почуттям подиву і благоговіння, адже мікросвіт такий самий великий і нескінченний, як Всесвіт.
Дивовижні роботи майстра просто зачарували перших відвідувачів. Та й сам автор здивував багатогранністю своїх талантів - митець, поет, музикант...
Виставка мікромініатюр Володимира Казаряна побувала у багатьох містах України, Росії, у країнах Балтії, Чехії, Єгипті, Америці, де користувалася величезним успіхом, викликаючи радість і здивування. А в Америці по рейтингу увійшла до десятки найдивовижніших видовищ світу.
Відтепер це диво в Херсоні! Виставка «Восьме чудо світу!» Володимира Казаряна – це справжній подарунок всім мешканцям та гостям міста, свято радості і здивування для всієї родини.скачать dle 11.3
0
  • 290