Відкрилась виставка Віталія Раковича «Щоденник Художника»

Проєкт «Мистецтво на зламі тисячоліть», який популяризує творчість херсонських митців і куратором якого є Херсонський художній музей ім. О.Шовкуненка, триває!
3 червня в його рамках у будівлі облдержадміністрації відкрилася персональна виставка Віталія Раковича «Щоденник Художника» - гарна, позитивна, насичена емоціями, втіленими в олійних фарбах і пастелі. Портрети, пейзажі, натюрморти, сюжетні композиції — око радується, і залишати стіни будівлі зовсім не хочеться. Це чарівна сила мистецтва!
Недарма на відкритті своїми враженнями поділився голова Херсонської ОДА Сергій Козир: «Приємно бачити в стінах облдержадміністрації яскраве та життєрадісне мистецтво, сповнене емоцій». Художник таки «заразив» своїм позитивним настроєм очільника області.
Голова облради Олександр Самойленко, який також не оминув своєю увагою цю подію, вважає, що сьогодні в суспільстві є велика потреба в прекрасному. «Сподіваюся, що ви передасте свій талант, здібності й вміння своїм учням. Адже наша область – найталановитіша».
І недарма Олександр Самойленко згадав про учнів, адже Віталій Ракович – не тільки художник, член Херсонської обласної організації Національної спілки художників України, чиї роботи знаходяться в Херсонському художньому музеї та в приватних колекціях України. Німечини, Італії, Іспанії. Також він викладач, кандидат педагогчіних наук, завідуючий кафедрою образотворчого мистецтва Херсонського державного університету. Про все це розповіла, представляючи митця загалу, директорка художнього музею Аліна Доценко.
Тож привітати художника прийшли і ректор ХДУ Олександр Співаковський, який вважає найголовнішим, що в Херсоні залишається така талановита молодь і такі талановиті викладачі, і Микола Левченко, декан факультету Культури та мистецтв, який розповів про траєкторію життя свого учня — від перших кроків (пан Віталій потрапив у перший набір спеціальності) до сьогодні і його формування як мистецької особистості.
А сам герой дня важає цю мить незвичайною і надзвичайною, згадує той день, коли отримав від художнього музею запрошення взяти участь у проєкті, розповідає, як було цікаво побачити себе зі сторони. Бо мистецтво для нього — це спосіб пізнання світу і себе у цьому світі: «Моя мантра проста: зараз найкращий момент мого життя». І назва виставки не випадкова: щоденник, бо передивляючись роботи, можна згадати той час з минулого, людей, ноосферу, яка на той час його оточувала. І вже після відкриття виставки Віталій Ракович зізнався, що відчуває вдячність, що так все склалося, і має враження, що так і мало відбутися, і відчуває щастя і велику радість.
Долучитися до цієї радості може кожен, хто потрапить у якихось справах до будівлі облдержадміністрації. Адже там завдяки проєкту «Мистецтво на зламі тисячоліть» оселилося Мистецтво.

скачать dle 11.3
  • 1 348