Проект «Іконописець»: свої ікони, своїми руками…

11 лютого в виставковій залі Херсонського обласного краєзнавчого музею відкрилась виставка ікон, написаних учасниками проекту «Іконописець» 2016 та 2017 років.
Розпочала свою роботу виставка з урочистого відкриття, презентації робіт та історії створення проекту «Іконописець», яку провів організатор проекту настоятель храму на честь свт. Інокентія Херсонського м. Херсона протоієрей Олександр Чорней в супроводі хору Хрестовоздвиженського храму, який виконав декілька піснеспівів і псалмів для розкриття глибини християнського іконопису і християнської культури в цілому.«Відкриття виставки проекту "Іконописець" відбулося, було дуже складно організувати і запустити сам проект, були труднощі в підготовці виставки але все сталося. Один дуже відомий богослов Олександр Філоненко якось сказав: "Ми іноді думаємо, що важливі події відбуваються десь там ... Але ми помиляємося ... Важливе відбувається тут, з нами".
Всього за 6-ть днів всі учасники які відвідували заняття - написали свої ікони, своїми руками - не маючи художньої освіти. Ця подія важлива не просто для кожного учасника, а для всього міста в Загалом - це історія.» - зазначив на своії сторінці в Facebook отець Олександр.
Під час відкриття відвідувачі виставки отримали можливість поспілкуватися і безпосередньо з учасниками проекту, людьми, які ніколи не тримали в руках кисть для малювання, але, завдяки участі в проекті, керівниками якого є французька художниця Од Гії та її колега Марія Іванченко, змогли написати прекрасні ікони і тепер зможуть передати їх своїм дітям в якості сімейної реліквії.

Виставка триватиме до 19 лютого.
© Храм Свт. Иннокентия Херсонского


скачать dle 11.3
  • 403