В художньому музеї відкрилась виставка, присвячена Маріушу Заруському

8 квітня в Херсонському художньому музеї відкрилась виставка, присвячена видатній людині, яка об'єднує Польщу та Україну - бригадному генералу Маріушу Заруському. Про цього великого поляка неможливо сказати коротко: громадський діяч, фотограф, художник, поет і письменник, моряк і мандрівник, альпініст, спелеолог, рятувальник, атлет... І це далеко не все. Він народився на території сучасної України, на Поділлі, в Україні і загинув — у Херсоні, в тюрмі НКВС. Але все життя боровся за незалежність своєї батьківщини — Польщі.
Фотопроєкт «Маріуш Заруський» підготовлений на основі архівних фотодокументів Інституту національної пам’яті Республіки Польща та експонується під егідою Генерального Консульства Республіки Польща в Одесі. Відкриття виставки стало завершальним етапом у рамках заходів, присвячених 80-річчю мученицької смерті Героя Польщі Маріуша Заруського. Захід був камерним, небагатослівним, але щирим і теплим,з хвилиною мовчання тасловами вдячності.
Директорка музею Аліна Доценко коротко розповіла про життя одного з найкращих синів польського народу, який став жертвою сталінських репресій, і висловила щиру подяку Консульству та товариству «Полонія» за багаторічну співпрацю.
Заступник голови Херсонської ОДА Андрій Шибаєв наголосив: «Ми повинні пам’ятати таких людей, тому що здобутки генарала Заруського на рівні Польщі дуже відповідають нашому сьогоденню, а саме постійній боротьбі за незалежність нашої країни».
Про «геренала гір і моря», гарячого патріота, який боровся за незалежність Польщі і до кінця був вірний своїй вітчизні, розповіла і пані Генеральний Консул Республіки Польща в Одесі Катажина Солек: «Генерал Заруський — це постать виняткова та багатогранна, яка сьогодні особливим чином поєднує Польщу та Україну. Для мене велика честь і гордість, що в такий важкий час нам вдалося вшанувати пам’ять великого поляка у день 80-х роковин його смерті». І багато дякувала усім причетним до організації та проведення виставки та всім, хто в Херсоні дбає про пам’ять та місце спочинку генерала.
Очільниця товариства «Полонія» пані Розалія Ліпінська відмітила: «Я впевнена, що діяння та заслуги Маріуша Заруського залишаться зразком патріотизму, відданості найвищим цінностям людства». А директорка музею Аліна Доценко та її заступнця Владислава Дяченко були відмічені подяками від товариства «Полонія»
Після цього відбулась прем’єра фільму режисера Павла Майстренка «Маріуш Заруський. Патріот, закоханий у море», створеного Одеським відділом Союзу Поляків в Україні ім. Адама Міцкевича.
Виставка «Маріуш Заруський» стала четвертим проєктом, реалізованим спільно Херсонським художнім музеєм і Генеральним консульством Республіки Польща в Одесі. Експозиція триватиме до кінця квітня і буде доступною після зняття карантинних обмежень.скачать dle 11.3
0
  • 1 346