Відкрито виставку «Зустріч поколінь»

23 березня у стінах облдержадміністрації в рамках проєкту «Мистецтво на зламі тисячоліть», куратором якої є Херсонський обласний художній музей ім. О.О. Шовкуненка, було відкрито виставку «Зустріч поколінь», авторами якої є митці німецького походження з багатьох куточків України.

Проєкт «Зустріч поколінь» має 15-річну виставкову історію, але цьогорічні заходи присвячені сумній даті: 80-річчю депортації німецького народу. Указ «Про переселення німців, які проживають в районах Поволжя» був прийнятий 28 серпня 1941 року, і за два місяці в рамках СРСР до Казахстану, Сибіру та Середньої Азії було депортовано близько півмільйна людей(за деякими даними — мільйон),в Україні ця доля чекала на 79 тисяч німців. Від нелюдських умов проживання та хвороб загинуло багато невинних людей.
Частина виставки відображає саме ці драматичні події. За спогадами своєї матері написала цикл картин українська художниця та письменниця з Білої Церкви Галина Невінчана, вражають роботи заслуженого художника України Гаррі Руффа, який народився на Херсонщині, живе у Макіївці та якого вважають одним з найкращих художників України німецького походження. Не менш цікавим є фотопроєкт Наталі Рибар з Мукачевого «Німецький Київ», створений за результатами експедиції по німецьких місцях столиці. Позитивну ноту в експозицію вносять чудові пейзажі та натюрморти, виконані українськими художниками німецького походження Тетяною Юшко (Євпаторія), Петром Алексєєвим (Хмельницький) та інших.
«Німці вклали свою працю, свою любов, розвивали саме наш край, Херсонщину,Україну, і ми хочемо зберегти ці традиції», - відмітила керівниця міського центру німецької культури Лариса Дворнікова.
Мета виставки — не тільки залучити широкі верстви громадськості до мистецтва живопису німецьких художників України, до знайомства з їхньою історією та культурою, а й розвивати толерантне відношення до національних меншин та зміцнення добросусідських відносин між Україною та Німеччиною. Саме на це закцентував увагу керівник херсонської ОДА Сергій Козир: «Ми повинні толерантно відноситися до кожної культури, яка є в нашій багатонаціональній області».
Ідейним натхненником і керівником проекту «Зустріч поколінь» є Ангеліна Шардт, Президентка Асоціації німців України, Членкиня Президії Ради німців України.

Безпосередніми організаторами виставки виступили:
  • Миколаївський обласний Центр німецької культури,
  • Херсонський обласний Центр німецької культури.
Куратори виставки:
  • Відділ з питань релігій, національних меншин та охорони культурної спадщини управління культури Департаменту реалізації гуманітарної політики Херсонської обласної державної адміністрації,
  • Херсонський обласний художній музей ім. О.О .Шовкуненка.


скачать dle 11.3
  • 678