Чи допоможе влада вирішити низку проблем художнього музею? Розгляд теми на розширеній нараді

9 лютого за ініціативи директорки художнього музею Аліни Доценко та підтримки т.в.о. голови ОДА Сергія Козиря в будівлі облдержадміністрації відбулась розширена нарада за участі представників різних гілок місцевої влади з метою допомогти музею у вирішенні проблем, з якими керівництво закладу десятиліттями залишалось один на один.

Виявилось, що на засідання зібрались однодумці, бо кожному з присутніх доля художнього музею була небайдужа: т.в.о. голови Херсонської ОДА Сергій Козир і його перший заступник Дмитро Бутрій, заступник голови Херсонської облради Геннадій Лагута, мер Ігор Колихаєв, очільник обласної поліції Олександр Прокудін, директор Департаменту реалізації гуманітарної політики ОДА Михайло Линецький, начальник обласного фінуправління Наталя Вітренко, голова піклувальної ради Художнього музею Вікторія Гавренкова, автори проектів з благоустрою території.
У своєму докладі пані Аліна коротко виклала майже усі проблеми музею: необхідність закінчити ремонт ряду залів, що був призупинений ще у 2007 р., вирішити наболілу проблему відсутності аварійного та протипожежного заїзду у двір музею, знаходження комунікацій майже під фундаментом музейної будівлі, неможливість здійснити унікальний проєкт ремонтно-реставраційних робіт з пристосуваннями та благоустроєм прилеглої території через незаконний продаж музейної землі, яка входить до охоронної зони пам’ятника архітектури.
Це звернення про допомогу по спасінню будівлі музею як історичної і культурної спадщини Херсону, області, України присутні почули. Були конкретні питання і цінні зауваження, розглядались варіанти виходу з цієї ситуації. Озвучувалась необхідність в правовому порядку відмінити рішення міськвиконкому 2010 року на право власності фірми «Медея», яке було надано всупереч всіх Законів про охорону культурної спадщини і музеїв. Нагадуємо: мова йде про руїни колишньої громадської вбиральні між художнім музеєм і планетарієм, які перетворилися на звалище у самісінькому центрі міста; стан території обурює херсонців, а наявність цього об’єкту у приватній власності є перепоною у реалізації проєкту ремонтно-реставраційних робіт музею. Тож було вирішено розробити «дорожню карту» і повернутися до музейних питань наступного тижня.
Зацікавленість проблемами музею і міських, і обласних гілок влади вселяє надію, що нарешті ми маємо небайдужих керівників, які здатні не тільки вислухати, а й реально допомогти зробити музей потужним культурним, туристичним і церемоніальним магнітом Півдня України.
скачать dle 11.3
  • 612