Візит мера до художнього музею. Чи вдасться вирішити багаторічні проблеми?

23 січня до Херсонськогохудожнього музею завітав мер Ігор Колихаєв, щоб особисто подивитися на ті проблеми, з якими заклад бореться впродовж вже не одного десятиліття.
Проблем наразі багато.Територія, яка є охоронною зоною пам'ятника архітектури і має належати музею, 10 років тому була здана в оренду або продана всупереч всіх законів, в тому числі Закону України «Про охорону пам’ятників архітектури». Більше того, «звалище століття» — руїни колишньої громадської вбиральні і досі належать приватній фірмі «Медея». Таке джерело антисанітарії у самому центрі міста є загрозою і для історичної будівлі, і для музейної колекції, одній з багатіших на півдні України, і для громадян.
Що вже казати про неможливість реалізувати проект реконструкції музею з європейським майданчиком і пристосуванням для людей з інвалідністю, в тому числі доступного підходу, ліфтів, зручних туалетів! Проект був визнаний одним з кращих в Україні, в нього вже вкладено чимало бюджетних грошей, але завершити його було неможливо, бо “туалет-звалище” є приватною власністю! І власник за цей смітник хоче отримати величезні гроші, а от навести лад на своїй власній території впродовж 10 років, незважаючи на сотні (сотні!) звернень музею, — то вже «не царська справа». І хоча Законом передбачено примусове відчуження майна у такого недбалого власника, попередня міська влада навіть пальцем не поворухнула, щоб вирішити проблему.
Так звана “підпірна” стіна, розташована поруч з музеєм, є аварійною і може в будь-яку хвилину обвалитися (що, власне, вже відбувалося). Це загрожує життю та здоров’ю працівниківмузею. Більше того — це загроза знищення історичної пам’ятки архітектури!
Комунікаційні мережі зараз знаходяться на відстані 70 см від будівлі, а згідно ДБН, мають бути відведені на 10-15 м від стін пам’ятки архітектури.
Музей не має аварійного заїзду! У випадку пожежі або іншої екстреної ситуації аварійні служби дістатися до двору музею не можуть! Рятувальникиспускали всі колеса, щоб “на пузі” машина заїхала у двір! У випадку екстреної ситуації це втрата дорогоцінного часу!
Про всі ці проблеми та неможливість їх подолати самостійнно розповіла директорка музею Аліна Доценко. Але за рахунок знесення підпірної стіни та території колишньої громадської вбиральні багато проблем музею буде вирішено.
Ознайомившись з унікальними інтер’єрами, якими можуть похвалились далеко не всі музеї України, мер загорівся бажаннямвнести і свій вклад у вирішення музейних проблем і обіцяв докласти всіх зусиль, щоб допомогти області повернути красу і велич архітектурній перлині міста.
скачать dle 11.3
  • 740